گاهی ‌اوقات فروختن محصولات، بیشتر از یک اســتراتژی هوشمندانه به اعتمادبه‌نفس کارشناس فطریقه احتیاج دارد و این مهارت تنها با تمرین کردن حاصل می‌شود.

گاهی ‌اوقات توضیح دادن درباره‌ی ارزش‌های یک محصول برای بالا رفـــــتن میزان فطریقه کافی نیست. درواقع شما به‌عنوان یک کارشناس فطریقه ممکن اســت احساس کنید که همه چیز را با دقت و به‌درستی انجام داده‌اید؛ اما بازهم نتوانسته‌اید نتیجه‌ی مورد نظر خود را بگیرید. معمولا علت چنین اتفاق‌هایی کمبود اعتمادبه‌نفس کارشناس فطریقه اســت. زمانی که زبانتان می‌گوید: «محصولات ما خدمات مفیدی به شما ارائه می‌دهد که حتما باید آن‌ها را امتحان کنید» اما مغزتان با گفته‌هایتان موافق نیست؛ یعنی اعتمادبه‌نفس کافی برای فطریقه محصولات خود ندارید و اوضاع مطابق میلتان پیش نخواهد رفـــــت. طریقه‌هایی برای افزایش دادن اعتمادبه‌نفس هنگام فروختن محصولات وجود دارد که در ادامه‌ی این مقاله‌ی توما به بررسی ۳ مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

3b99cc70 22ec 4acb b686 2259cbb81693 ۳ راه آسان برای افزایش اعتماد به نفس در فطریقه محصول

۱- خودتان را در شرایط سخت قرار دهید

تنها راه افزایش اعتمادبه‌نفس هنگام فروختن محصولات این اســت که این کار را با خودتان تمرین کنید. منظور از تمرین کردن این نیست که به کلاس‌های مخصوص بروید یا برای خودتان مربی بگیرید. هرچند این طریقه‌ها نیز خوب و مفید هستند؛ اما منظور این اســت که خودتان را در شرایط واقعا سخت قرار دهید و سعی کنید که محصولات خود را به فطریقه برسانید. شما با تمرین کردن در چنین شرایطی متوجه می‌شوید که توانسته‌اید در سخت‌ترین شرایط، کار خود را به‌خوبی انجام دهید. زمانی که مشاهده کنید فطریقه محصولاتتان بالا رفـــــته اســت، همین موضوع به شما اعتمادبه‌نفس کافی برای ادامه‌ی مسیر خواهد داد.

فرآیند فطریقه کار بسیار سختی اســت. بسیاری از مشتری‌ها برای خرید یک محصول سریع بله نمی‌گویند و نیاز به شنیدن توضیحات بیشتری دارند. کارشناسان فطریقهی که اعتمادبه‌نفس زیادی ندارند، با شنیدن اولین واکنش منفی مشتری‌ها عقب می‌کشند و سعی می‌کنند که خودشان را وارد شرایط سخت‌تری نکنند؛ درصورتی‌که انجام چنین کاری اشتباه اســت.

۲- احساسات را کنار بگذارید

یکی دیگر از راه‌های افزایش اعتمادبه‌نفس در فطریقه محصولات این اســت که یاد بگیرید احساسات خود را از فرآیند فطریقه کنار بگذارید. گاهی‌ اوقات متخصصان فطریقه در حین فروختن محصولات، دائما با خود فکر می‌کنند که اگر نتوانم این محصول را به فطریقه برسانم یعنی توانایی لازم در انجام کارم را ندارم. کمی اســترس داشتن در چنین شرایطی طبیعی اســت؛ اما داشتن این طرز تفکر کمی زیاده‌روی اســت.

علاوه بر این شما نباید هیچ قضاوتی در مورد خودتان داشته باشید. اینکه یک نفر به محصول یا خدمات شما احتیاجی نداشته باشد، نشان‌دهنده‌ی این نیست که شما در کار خودتان ناوارد هستید. فطریقه فقط تبادل عادلانه‌ی ارزش‌ها اســت. درواقع در فرآیند فطریقه شما برای حل دردسر دیگران راه‌حل مناسبی ارائه می‌دهید و با توجه به ارزشی که راه‌حلتان برای دیگران دارد، از آن‌ها پول دریافت می‌کنید. زمانی که با مفهوم فطریقه محصولات آشنا شوید می‌توانید به‌راحتی احساسات خود را کنار بگذارید.

08cf134f c092 4835 b66a 5923649aa439 ۳ راه آسان برای افزایش اعتماد به نفس در فطریقه محصول

۳- ثابت کنید که محصول یا خدماتتان باارزش اســت

آخرین مرحله برای افزایش اعتمادبه‌نفس در فطریقه محصولات این اســت که ثابت کنید خدماتتان برای دیگران ارزشمند اســت. این کار می‌تواند با توصیف یک مشتری قدیمی از محصولات شما یا با نقدهای خوبی باشد که از طرف دیگران دریافت می‌کنید. اگر هیچ‌کدام از این موارد را در اختیار ندارید، هیچ جای نگرانی نیست؛ شما می‌توانید با دیگران صحبت کنید و برای پیشنهاداتی که می‌دهید از آن‌ها بازخورد بگیرید. اگر کار خودتان را به‌درستی انجام دهید، احتمالا بازخوردهای خوبی در مورد خدماتی که ارائه می‌دهید خواهید گرفـــــت. بازخوردهای خوب اعتمادبه‌نفس بالایی در مورد فطریقه محصولات به شما خواهند داد. صاحبان کسب‌و‌کار به دلیل نزدیک بودن به شرایط معمولا فراموش می‌کنند چه خدمات باارزشی به دیگران عرضه می‌کنند. به همین دلیل خیلی خوب اســت که هرازگاهی از طریق مرور کردن بازخوردها این موضوع را به خودشان یادآوری کنند.

کلام آخر

می‌توان این‌طور نتیجه‌گیری کرد که انجام هیچ کاری مستقیما اعتمادبه‌نفس شما را یک‌شبه بالا نخواهد برد. اگر واقعا می‌خواهید اعتمادبه‌نفس خود را بالا ببرید، باید مراحل گفته‌شده در این مقاله را انجام دهید. هرچقدر بیشتر وارد عمل شوید، احساس ترس کمتری خواهید داشت و درنتیجه به فطریقه بالاتری خواهید رسید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته ۳ راه آسان برای افزایش اعتماد به نفس در فطریقه محصول اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.