به هفت طریقه می توانید به راحتی گوشی هوشمند خود را به کامپیوتر دسکتاپ تبدیل کنید.

گوشی هوشمند شما یک کامپیوتر دسکتاپ اســت که همیشه در جیب شما قرار دارد. 

فرض کنید که لپ تاپ خود را در محل کار خود جا گذاشته اید و حال باید یکخیلی حیاتی برای رئیس خود بفرستید. درضمن در تعطیلات هستید و تازه به هتل خود رسیده اید. 
چکار باید بکنید؟ 
اگر اسناد شما در فضای ابری ذخیره شده اند می توانید با اســتفاده از گوشی هوشمند خود این کار را انجام دهید، البته نه به عنوان گوشی هوشمند، بلکه به عنوان کامپیوتر شخصی. فقط کافی اســت که آن را به تلویزیون هتل خود متصل کنید، گزارشتان را بنویسید، آن راکنید و از تعطیلات خود لذت ببرید. 

muo reviews meizu ubuntu home 1498307387 گوشی هوشمند خود را به کامپیوتر دسکتاپ تبدیل کنید توما:

اما آیا به این سادگی اســت؟ بله هست. گوشی هوشمند شما این قابلیت را دارد که به یک کامپیوتر دسکتاپ تبدیل شود. اندروید، ویندوز ۱۰ موبایل وتاچ، رابط کاربری دسکتاپ برای مواقعی که با HDMI متصل می شوید دارند. به تنها چیزی که نیاز دارید یک صفحه کلید و موس اســت. 

چرا خوب اســت از گوشی هوشمند اســتفاده کنیم؟ 

داشتن یک کامپیوتر جیبی شبیه به رویاســت. متأسفانه جیب ما حتی برای اولترابوکها هم کوچک اســت. اما گوشی های هوشمند به اندازه ی کافی کوچک هستند. 
گرچه شاید این بهترین راه نباشد، اما در مواقع اضطراری از گوشی های هوشمند می توان به عنوان کامپیوتر شخصی اســتفاده کرد. محدودیت های صفحه کوچک یک دردسر نیست: HDMI وایرلس دردسر را حل کرده اســت. شما همچنین می توانید از صفحه کلید و موس بلوتوثی اســتفاده کنید. 
اما حیاتی ترین موضوع رابط کاربری دسکتاپ اســت. وقتی که گوشی خود را به یک تلویزیون متصل کردید دیگر لازم نیست که از رابط کاربری کنونی گوشی خود اســتفاده کنید. در عوض یک دسکتاپ قدیمی و آشنا می بینید. 

شما به یک رسیور HDMI وایرلس نیاز دارید

برای اســتفاده از حالت دسکتاپ گوشی های هوشمند مختلف،  شما به یک رسیور HDMI وایرلس نیاز دارید. گزینه ای که انتخاب می کنید به سیستم عامل گوشی هوشمند شما بستگی دارد. بعضی از دانگل های HDMI وایرلس پروتکل های وایرلس مختلفی را پشتیبانی می کنند اما بقیه مخصوص به یک پروتکل خاص هستند. 

muo linux ubuntutouch convergence activate e1479493593905 1498307577 گوشی هوشمند خود را به کامپیوتر دسکتاپ تبدیل کنید توما:

اول از همه باید تحقیق کنید ببینید کدام یک به درد شما می خورد. 
همچنین می توانید از یک صفحه کلید و موس نیز اســتفاده کنید. اگر بلوتوث کار نکرد می توانید از USB On-the-Go اســتفاده کنید. 

باتاچ یک کامپیوتردر جیب خود داشته باشید 

دستگاه هایتاچ سیستمی همگرا دارند که با توجه به اندازه صفحه نمایش، رابط های کاربری مختلفی را فعال می کنند. برای مثال نسخهتاچ گوشی های هوشمند فشرده اســت در حالی که نسخه تبلت کمی سنگین تر اســت. 
وقتی که گوشی از طریق HDMI به یک تلویزیون متصل اســت رابط کاربری بهیونیتی دسکتاپ تبدیل می شود. سیستم عامل به صورت از پیش نصب شده با ابزارهای مختلفی از جمله لیبرآفیس ارائه می شود. داشتن گوشی هوشمندی که هر وقت بخواهید از آن می توانید به عنوان کامپیوتر دسکتاپ اســتفاده کنید شبیه به یک رویاســت. 
با این حالتاچ از اســتاندارد توسعه گران خارج شده اســت. در نتیجه در حالی که این دستگاه هنوز کار می کند گسترش داده نمی شود. 

سیستم عامل ویندوز ۱۰ فون به کامپیوتر تبدیل می شود 

کونتینوم نامی اســت که روی رابط کاربری صفحه نمایش محور ِمایکروسافت گذاشته شده اســت و در ابتدا برای این هدف اســتفاده می شد که تعیین کند که یک صفحه نمایش لمسی چقدر با یک صفحه نمایش اســتاندارد متفاوت اســت. این تکنولوژی همچنین تکنولوژی اســت که دستگاه ویندوز ۱۰ موبایل را به یک کامپیوتر شخصی تبدیل می کند. 
وقتی که آن را توسط میراکست متصل کردید، کونتینوم به شما اجازه می دهد از گوشی خود مانند یک کامپیوتر شخصی اســتفاده کنید و به اپلیکیشن های نصب شده روی آن مانندآفیس دسترسی داشته شاید. شما همچنین می توانید از گوشی خود مانند حالت عادی اســتفاده کنید، با آن تماس بگیرید، پیام بفرستید و غیره. در حالی کهیک پایه گران قیمت برای صفحه نمایش، صفحه کلید و موس ساخته اســت، لزوماٌ نیازی نیست که از آن ها اســتفاده کنید. نه تنها می توانید از صفحه کلید روی صفحه نمایش اســتفاده کنید بلکه می توانید از پد لمسی نیز اســتفاده کنید. 
برای انعطاف پذیری بیشتر، دستگاه ویندوز ۱۰ موبایل را می توانید به یک کامپیوتر ویندوز ۱۰ متصل کنید و به همان طریقه از آن اســتفاده کنید. در حال حاضر سه نوع مدل گوشی با کونتینوم موجود اســت: الیت ۳، لومیا ۹۵۰ و لومیا  ۹۵۰ XL. 

بزرگ ترین سیستم عامل موبایل به عنوان یک دسکتاپ 

در ســال ۲۰۱۶پر اســتفاده ترین سیستم عامل دنیا معرفی شد و جای ویندوز را گرفـــــت. 
در حالی که گوگل و پروژه منبع بازهنوز اعلام نکرده اند که قصد دارند از کانونیکال ودر ساخت یک رابط کاربری دسکتاپ برای گوشی های هوشمند خود اســتفاده کنند اما بقیه در حال ساخت یک محصول برای این کار هستند. 
معروف ترین آن ها سیستم عامل مارو اســت. یک محصول اندرویدی که در حال حاضر فقط روی مدل های نکسوس ۵ و نکسوس ۷ ساخت ســال ۲۰۱۳ اجرا می شوند. وقتی که آن را نصب کردید یک نسخهدبیان با یک دسکتاپ Xfce را می بینید که می توانید از آن به عنوان کامپیوتر دسکتاپ خود اســتفاده کنید. 
سیستم عامل مارو تنها گزینه برای دستگاه های اندرویدی نیست. دو اپلیکیشن دیگر نیز می توانید در گوگل پلی پیدا کنید: 
•    Leena Desktop UI – که اصولاٌ یک لانچر با تم دسکتاپ برایاســت. 
•    Sentio Desktop- که قبلاٌ به سیستم عامل اندرومیوم معروف بود. خودش به تنهایی به خوبی کار می کند اما از سخت افزار اضافی سوپربوک نیز بهره می گیرد و ترکیبی از لپ تاپ/ داک اســت که از گوشی هوشمند شما به عنوان مغز اســتفاده می کند. 

گزینه ارزان قیمت: اندروید+کست 

اگر همه ی گزینه های بالا به نظر گران ، سخت و یا هردو هستند می توانید از یک گزینه ساده اســتفاده کنید. اگر یک صفحه کلید و یککست دارید می توانید از آن ها اســتفاده کنید. 

 گوشی هوشمند خود را به کامپیوتر دسکتاپ تبدیل کنید توما:

در نتیجه زمان زیادی برای بارگذاری اسنادی که لازم دارید نیاز نیست، یک صفحه کلید را متصل کرده ( چه بلوتوث و یا یو اس بی هر دو خوب هستند) و با اســتفاده ازکست صفحه نمایش خود را به اشتراک بگذارید.کست که توسط گوگل ساخته شده اســت یک تکنولوژی پخش زنده وایرلس HDMI اســت که با میراکست متفاوت اســت. 

آیا به یک دسکتاپ نیاز دارید؟ 

ما به طریقه هایی نگاه انداختیم که به رابط کاربری دسکتاپ نیاز دارند ( البته به جز اندروید). هم اکنون گوشی شما یک سیستم عامل دارد و احتمالاٌ موس را نیز پشتیبانی می کند. 
به تنها چیزهایی که نیاز دارید یک کابل اتصال مناسب یا سخت افزار وایرلس، موس و صفحه کلید و یک پایه برای گوشی و اپلیکیشن های مناسب برای افزایش بهره وری شما هستند. 

چرا از گوشی هوشمند خود به عنوان یک کامپیوتر شخصی اســتفاده نمی کنید؟ 

در حالی که سیستم عامل های بسیار زیادی وجود دارند که می توان آن ها را به کامپیوتر تبدیل کرد عجیب اســت که فقط تعداد کمی از این قابلیت اســتفاده می کنند. آیا دردسر از HDMI اســت یا نداشتن یک صفحه کلید؟ 
هرچه که هست این طریقه برای مواقعی که به کامپیوتر خود دسترسی ندارید ایده ای بسیار خوب اســت. 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته گوشی هوشمند خود را به کامپیوتر دسکتاپ تبدیل کنید توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.