کوالکام از تراشه‌ی جدیدی با نام اسنپدراگون ور ۱۲۰۰ رونمایی کرده که انرژی بسیار پایینی مصرف می‌کند و از آن می‌توان در گجت‌هایی که همواره متصل هستند، اســتفاده کرد.

کوالکام ساعاتی پیش تراشه‌ی جدیدی را با نام اسنپدراگون وِر ۱۲۰۰ رونمایی کرد که برای اســتفاده در گجت‌های پوشیدنی و گجت‌هایی که همواره متصل بوده و نیاز به پردازنده‌ای با مصرف انرژی پایین دارند، طراحی شده اســت. این تراشه مبتنی بر لیتوگرافی ۲۸ نانومتری توسعه یافته و از یک هسته‌ی پردازشی Cortex-A1 با فرکانس ۱.۳ گیگاهرتزی بهره می‌برد که از اســتاندارد LTE IoT نیز پشتیبانی می‌کند.

هرچند تکنولوژی LTE IoT سرعتی برابر ۴G LTE را در اختیار گجت‌های پوشیدنی قرار نمی‌دهد، اما می‌توان با اســتفاده از آن به سرعت دانلود ۳۰۰ کیلوبیت بر ثانیه با وجود مصرف پایین پردازنده دست یافت که نتیجه‌ی آن دست یافتن به عمر باتری بالا برای گجت‌هایی اســت که از این فناوری اســتفاده می‌کنند. از جمله‌ی این ابزارها می‌توان به گجت‌های پوشیدنی که همواره به اینترنت متصل هستند اشاره کرد. کوالکام مدعی شده که یک گجت با بهره‌گیری از باتری با ظرفیت ۳۵۰ میلی آمپر ساعت و پردازنده‌ی اسنپدراگون وِر ۱۲۰۰ قادر اســت تا ۱۰ روز بدون شارژ در حالت اســتندبای فعالیت کند.

1ea95ef1 3ad9 431d b4cb a0b281d043f7 کوالکام از تراشه اسنپدراگون ور 1200 برای گجت های پوشیدنی رونمایی کرد

از جمله‌ی ویژگی‌های دیگر این پردازنده‌ی جدید باید به پشتیبانی از GPS و GLONASS، Voice over LTE و همچنین RTOS و سیستم عامل‌های مبتنی بر لینوکس اشاره کرد.

کوالکام همچنین با تولیدکنندگانی نظیر Quanta و Borqs نیز همکاری می‌کند تا یک معماری مرجع برای گجت‌هایی که توسط کودکان مورد اســتفاده قرار گرفـــــته یا به حیوانات خانگی وصل می‌شوند، ایجاد کند. فناوری جدید توسعه یافته توسط کوالکام و کمپانی‌های مورد نظر امکانی را ایجاد کرده که در صورت ترک یک محدوده توسط حیوان خانگی یا کودکشان، به کاربر اصلی پیغام می‌دهد.

اسنپدراگون وِر ۱۲۰۰ را باید عضو جدیدی از پردازنده‌های اسنپدراگون وِر کوالکام خواند که پیش از این شاهد تولد وِر ۱۱۰۰ و ۲۱۰۰ بود.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته کوالکام از تراشه اسنپدراگون ور ۱۲۰۰ برای گجت های پوشیدنی رونمایی کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.