مقامات مسئول چین برای مبارزه با گرمایش زمین، به دنبال ساخت اولین شهر جنگلی جهان هستند.

عملیات احداث اولین شهر جنگلی در دنیا در شهر لیوژو در منطقه‌ی گوانگژی چین آغاز شده اســت و تا ســال  ۲۰۲۰ به‌طور کامل افتتاح می‌شود. طراحی و ساخت این پروژه توسط دفتر معماری Stefano Boeri Architetti انجام می‌شود؛ اســتفانو بویری یکی از شرکت‌های خوش‌نام در عرصه‌ی طراحی و ساخت پروژه‌های دوستدار محیط زیست محسوب می‌شود و تا به حال پروژه‌های زیادی در سراسر دنیا به اجرا رسانده اســت. شهر جنگلی چین میزبان ۳۰ هزار نفر خواهد بود. 

ade3cccf 0436 4fe3 8f66 028be6d39474 چین اولین شهر جنگلی جهان را می‌سازد

در این شهر قرار اســت نزدیک به یک میلیون گیاه کاشت شود؛ این مجموعه شامل ۱۰۰ گونه‌ی گیاهی و ۴۰ هزار اصله درخت خواهد بود. فضای سبز این مجتمع، به‌طور ســالیانه نزدیک به ۱۰ هزار تن کربن دی‌اکسید و ۵۷ تن آلاینده‌های موجود در هوا را جذب و حدود ۹۰۰ تن اکسیژن تولید می‌کند.

در نتیجه‌ این شهر قادر به کاهش متوسط دمای هوا، افزایش کیفیت هوا، از بین بردن آلودگی‌های صوتی، افزایش کیفیت اکوسیستم زیست‌-محیطی منطقه خواهد بود. همچنین شهر جنگلی لیوژو انرژی ساکنین خود را به‌طور کامل از منابع تجدید پذیر تأمین خواهد کرد.

حیاتی‌ترین ویژگی‌ این شهر جنگلی، پیش‌بینی تمامی امکانات شهری در آن اســت؛ طبق اطلاعات منتشرشده، این شهر شامل بیمارستان، محیط‌های آموزشی، محیط‌های مسکونی و تجاری می‌شود. این شهر جنگلی با اســتفاده از قطار برقی یا اتومبیل‌های الکتریکی به مرکز شهر لیوژو متصل خواهد شد.

326052e5 1253 4028 b696 d64470245f9d چین اولین شهر جنگلی جهان را می‌سازد

شهر جنگلی لیوژو ۱۷۵ هکتار وسعت دارد و در قسمت شمالی شهر قدیمی لیوژو و در کنار رودخانه‌ی لیوژیانگ واقع شده اســت. با افتتاح این پروژه می‌توان به ادامه‌ی سرمایه‌گذاری و ساخت چنین پروژه‌هایی در چین و بقیه‌ی نقاط دنیا امید داشت تا بدین ترتیب سرعت بالای گرمایش زمین به کنترل درآید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چین اولین شهر جنگلی جهان را می‌سازد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.