یکی از بخش های حیاتی فیس بوک امکان چت کردن آن اســت که می توانید به دو طریق این کار را به صورت پیش فرض انجام دهید. یکی اینکه از طریق مرورگر خود، فیس بوک را باز کنید و در سمت راســت خود لیست رفقا و دوستان خود را در فیس بوک مشاهده کرده و با یک کلیک شروع به چت کنید. بدین صورت حتی می توانید از بررسی صفحات و گروه ها و تایم لاین خود و دیگران نیز غافل نباشید اما برخی فقط و فقط به قصد چت کردن وارد فیس بوک می شوند و بدین ترتیب این شبکه برای این دسته از افراد برای اینکه اضافه بار کمتری داشته باشند اپلیکیشن چت خود را ارائه کرده اســت. این اپلیکیشن روی موبایل و تبلت نصب می شود و نیازی نیست که حتما از پلتفرم خاصی برای آن اســتفاده کنید. در مسنجر فیس بوک شما می توانید از قابلیت چت امن نیز بهره مند شوید که ویژگی های خاص خود را دارد بدین ترتیب توصیه می کنیم برای اطلاعات بیشتر در مورد چت امن در مورد اپلیکیشن فیس بوک،  قابلیت چت امن در مسنجر فیس بوک را مطالعه کنید.

اما برخی از افراد وجود دارند که به هر دلیلی نمی توانند اپلیکیشن چت فیس بوک یا مسنجر فیس بوک را روی سیستم اندرویدی خود نصب کنند یا از آن اســتفاده کنند. توما طریقهی برگزیده که توسط آن می توانید بدون نصب اپلیکیشن مسنجر فیس بوک، روی موبایل یا تبلت اندرویدی خود، به دوستان فیس بوکی تان چت کنید.

اپلیکیشن Facebook Chat Enabler را دانلود کنید.

اپلیکیشنی که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید بدون نیاز به مسنجر فیس بوک با دوستان خود چت کنید، Facebook Chat Enabler نام دارد. دقت کنید که جای هیچ گونه ترس و نگرانی از مانیتور کردن چت های شما نیست و این ابزار کاملا رسمی و امن اســت.

برای دانلود اپلیکیشن Facebook Chat Enabler کلیک کنید  | لینک دوم 

قبل از اینکه این برنامه را نصب کنید خوب اســت در مورد آن به مزیت ها و معایب این نرم افزار هم کمی دقت کنید

1x1.trans چگونه بدون نصب مسنجر فیس بوک با دوستان خود چت کنیم ( اندروید )

مزایای اپلیکیشن Facebook Chat Enabler

اولین مزیت Facebook Chat Enabler این اســت که برنامه ای کاملا سبک وزن اســت. در مقابل اپلیکیشن مسنجر فیس بوک که نرم افزاری ۲۵ مگابایتی ( حداقل ) اســت، این نرم افزار نهایتا ۱ مگابایت حجم حافظه شما را اشغال می کند، که این نگرانی از کاهش فضا را کاهش می دهد. با توجه به اینکه حجم این اپلیکیشن زیاد اســت، برای کشورهای جهان سوم که از سرعت نت خوب و کافی و ابزارهای قدرتمند بهره مند نیستند هم یک اپلیکیشن جایگزین مسنجر فیس بوک ارائه شده اســت. اما بهترین پیشنهاد ما به شما نصب Facebook Chat Enabler اســت.

دومین مزیت در مورد میزان مصرف رم دستگاه توسط Facebook Chat Enabler اســت. گفتنی اســت که Facebook Chat Enabler هیچ میزان از حافظه رم شما را مصرف نخواهد کرد و با قابلیتی که دارد، این موضوع را کاملا از میان برداشته و در عین حال از سرعت بالایی نیز برخوردار اســت.

Facebook Chat Enabler بر روی دستگاه هایی که از اندروید ۵ و ۶ و ۷ اســتفاده می کنند، به راحتی قابل نصب اســت بنابراین پیش از این نیاز اســت که از ورژن اندرویدی خود مطمئن باشید. به احتمال بسیار زیاد توسعه دهندگان Facebook Chat Enabler در حال اماده سازی این اپ برای اندروید ۸ باشند.

چهارمین مزیت هم مربوط می شود به دردسر روت کردن! شما برای اســتفاده از Facebook Chat Enabler هیچ نیازی به این ندارید که دیوایس خود را روت کنید.

و از همه حیاتی تر اینکه، اغلب امکانات و ویژگی های مسنجر فیس بوک در Facebook Chat Enabler وجود دارد.

معایب اپلیکیشن Facebook Chat Enabler

با توجه به اینکه این اپلیکیشن مزایای چشم گیری دارد اما شما نمی توانید با آن با کاربران تماس صوتی برقرار کنید.

همچنین امکان دسترسی به در خواســت پیام در Facebook Chat Enabler وجود ندارد.

و البته این اپلیکیشن کمی باگ دارد که در حال رفع اســت.

برویم به سراغ این ترفند:

کافی اســت که این پلیکیشن را دانلود کنید. پیش از انکه Facebook Chat Enabler را نصب کنید، می توانید مسنجر و اپلیکیشن فیس بوک را به راحتی از گوشی خود حذف کنید.

اپلیکیشن را دانلود کنید:

1x1.trans چگونه بدون نصب مسنجر فیس بوک با دوستان خود چت کنیم ( اندروید )

و بعد از دانلود مطابق شات بالا آن را نصب کنید. وقتی که اپلیکیشن را نصب کردید با صفحه ای مشابه صفحه فیس بوک و با ترکیب رنگی آن مشاهده خواهید کرد:

1x1.trans چگونه بدون نصب مسنجر فیس بوک با دوستان خود چت کنیم ( اندروید )

دقت کنید که برای اســتفاده از این اپلیکیشن می بایست با نام کاربری و پسورد فیس بوک به آن وارد شوید و بعد از آن شروع به چت با دوستان خود نمایید:

1x1.trans چگونه بدون نصب مسنجر فیس بوک با دوستان خود چت کنیم ( اندروید )

کاربرانی که از اندروید ۵ اســتفاده می کنند به احتی می توانند این برنامه را نصب و اجرا کنند اما مارشمالویی ها یعنی آن هایی که از اندروید ۶ اســتفاده می کنند نیاز دارند تا در بخش تنظیمات مجوز اســتفاده و دسترسی به این اپلیکیشن را صادر نمایند. بدین منظور ابتدا به بخش settings رفـــــته و از آن جا گزینه apps را پیدا کنید. در ادامه می توانید facebook را پیدا کرده و آن را باز کنید. در این بخش permissions را پیدا کنید و بعد از آن، تمام مجوز ها را تیک دار کنید.

1x1.trans چگونه بدون نصب مسنجر فیس بوک با دوستان خود چت کنیم ( اندروید )

بدین صورت می توانید به راحتی به اپلیکیشن مورد نظر دسترسی پیدا کرده و چت های تان را با دوستان خود ادامه دهید. اما اگر مارشمالویی ها و یا دیگر کاربران نتوانند از ترفند بالا اســتفاده کنند می توانند به راحتی از ترفند زیر اســتفاده کنند که طریقه قدیمی تر آن اســت.

طریقه دوم:

بدین منظور اپلیکیشن Facebook Chat Enabler را دانلود کنید.

Facebook Chat Enabler را دانلود کرده و نصب کنید و همچون روال یاد شده، پکیج ۱ مگابایتی که این برنامه ارائه می دهد را دانلود کنید.

1x1.trans چگونه بدون نصب مسنجر فیس بوک با دوستان خود چت کنیم ( اندروید )

برنامه به طور اتوماتیک این بخش را دانلود می کند که باید اندکی در مورد آن صبر کنید.

بعد از این می توانید تنظیمات لازم را روی اپلیکیشن انجام دهید و در نهایت مسنجرهای فیس بوک و البته اپلیکیشن فیس بوک را از روی گوشی خود حذف کنید و چت تان را در Facebook Chat Enabler دنبال کنید.

توجه کنید که خوشبختانه این ترفند به هیچ گونه امکان روت کردن گوشی نیازی ندارد و شما می توانید روی گوشی هایی که از اندروید ۵ به بالا دارند آن را اســتفاده کنید.

در این باره دیدگاه ها و تجربیات خود را با گویا ای تی در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چگونه بدون نصب مسنجر فیس بوک با دوستان خود چت کنیم ( اندروید ) اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.