پیدا شدن ۲۵۵ جسد در سواحل لیبی

 

به نقل توما به نقل از خبرگزاری فرانسه، هلال احمر لیبی افزوده اســت: اجساد این مهاجران غیرقانونی بر روی صخره های ساحلی شناور بودند. هنوز مشخص نیست این افراد چه زمان در آب های لیبی غرق شدند. درهمین حال گارد ساحلی لیبی از نجات دستکم ۱۴۸ نفر از ۱۹ زن و چهار کودک در نزدیکی سواحل این کشور خبر داد.

 

براساس اعلام گارد ساحلی لیبی، اغلب این مهاجران از اتباع کشورهای کامرون، سودان، سنگال و مالی بودند که در دریای مدیترانه گرفـــــتار شدند.گارد ساحلی ایتالیا پیش تر گفته بود: حدود ۸ هزار و پانصد پناه جو در ۴۸ ساعت گذشته در آب های دریای مدیترانه نجات یافته و اکنون در مسیر رسیدن به بنادر ایتالیا هستند.

 

از آغاز ســال ۲۰۱۷ میلادی شمار پناه جویانی که وارد اروپا شده اند به بیش از ۸۳ هزار نفر می رسد که ۸۵ نسبت آنها وارد خاک ایتالیا شدند درحالی که شمار آنها در مدت مشابه در ســال گذشته به حدود ۲۱۶ هزار نفر می رسید.

 

با فرارسیدن فصل تابستان و بهبود شرایط جوی و دریایی، همواره شمار بیشتری از پناه جویان که از فقر و جنگ ها فرار کرده اند ، به امید یک زندگی بهتر، دست به سفری پرمخاطره به سوی اروپا از طریق دریای مدیترانه، که دیگر تبدیل به گورستان پناه جویان شده اســت، می زنند.

 

بسیاری از این پناه جویان در مسیر خطرناک دریایی جان خود را از دست می دهند و بسیاری نیز نجات یافته و به ایتالیا منتقل می شوند، اما اغلب آنها پس از رسیدن به این کشور به خاطر نبود شرایط مناسب مایوس شده و تلاش می کنند تا خود را به شمال اروپا برسانند.به امید رهایی از این شرایط اسفناک..

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 پیدا شدن 255 جسد در سواحل لیبی

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته پیدا شدن ۲۵۵ جسد در سواحل لیبی اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.