به‌روزرسانی بعدی مایکروسافت که قرار اســت کمتر از سه ماه دیگر در اختیار کاربران قرار بگیرد، به یک ویژگی قدرتمند مجهز خواهد بود. مایکروسافت در نظر دارد برای مقابله با بدافزارها در ویندوز ۱۰، از هوش مصنوعی اســتفاده کند. البته این شرکت گفته اســت که در مقطع فعلی این ویژگی تنها در اختیار کاربران سازمانی ویندوز ۱۰ قرار خواهد گرفـــــت و به مرور زمان این ویژگی به‌طور عمومی در اختیار کاربران عمومی ویندوز ۱۰ قرار خواهد گرفـــــت.

به‌روزرسانی آتیموسوم به Windows Fall Creators Update همراه با یکسری به‌روزرسانی‌های امنیتی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفـــــت.برای مقابله با حجم عظیمی از تهدیدات روزافزون که هر لحظه کاربران این پلتفرم را در معرض تهدید قرار می‌دهد، تصمیم گرفـــــته اســت قابلیت‌های امنیتی ویندوز را ارتقا داده تا ویندوز بتواند در حملات، پاسخ سریعی از خود نشان دهد.در وبلاگ این شرکت نوشته اســت: «در به‌روزرسانی آتی، کاربران سازمانی یکی از بزرگ‌ترین تغییرات مرتبط با مکانیزم دفاعی ویندوز موسوم به Windows Defender Advanced Threat Protection را تجربه خواهند کرد.»

این به‌روزرسانی جدید دیفندر، این توانایی را دارد تا نشانه‌های اولیه آلودگی یک سامانه را تشخیص دهد.در به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ در نظر دارد از سرویس‌هایخود به‌منظور پیاده‌سازی بستری برای الگوریتم هوشمند شناسایی حملات اســتفاده کند. یکی از خصایص مثبت و جالب هوش مصنوعی، شناسایی سریع بدافزارهای ناشناخته‌ای اســت که می‌توانند ویندوز ۱۰ را هدف قرار دهند. زمانی که ویندوز ۱۰ موفق شد چنین تهدیداتی را شناسایی کندرا در یک فضای ابری قرنطینه کرده، برای آن یک امضا ایجاد می کند تا شناسایی آن به شکل ساده‌ای امکان‌پذیر باشد.

در ادامه برای جلوگیری از آلوده شدن سایرِ سامانه‌های مجهز به سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ از این امضا اســتفاده می‌کند. لوفرتس گفته اســت: «نزدیک به ۹۶ نسبت از حملات هکری از طریق بدافزارهای جدید انجام می‌شود. پس از عرضه به‌روزرسانی پاییزه، هوش مصنوعی به کمک مکانیزم‌های امنیتی این سیستم‌عامل تلاش می‌کند تا بدافزارهای جدید را شناسایی کرده و مانع گسترش آلودگی‌ها شود.به دنبال آن اســت تا سازوکارهای دفاعی امنیتی پلتفرم خود را تغییر داده و تا جایی که امکان دارد یک واکنش سریع را به مرحله اجرا درآورد. در حال حاضر از زمان شناسایی یکتا اعمال تمهیدات لازم، زمان نسبتاً زیادی هدر می‌رود.

مایکروسافت گفته اســت که در مرحله اول، این مکانیزم تشخیص هوشمند تنها در نسخه سازمانی ویندوز ۱۰ عرضه خواهد شد؛ اما در نهایت این ویژگی در اختیار همه کاربران ویندوز ۱۰ قرار خواهد گرفـــــت.در نظر دارد پیش‌نمایش به‌روزرسانی Falls Creators را در خلال ماه‌های اکتبر و سپتامبر عرضه کند. به‌روزرسانی که تعدادی از کامپیوترهای تجاری و سازمانی، آن را دریافت خواهند کرد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته هوش مصنوعی برای مقابله با بدافزارها به ویندوز ۱۰ می‌آید توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.