زمان زیادی تا رونمایی رسمی از پرچم‏دار جدید شرکت ال‎‌جی یعنی LG V30 باقی نمانده اســت و به‌نظر می‎رسد که این سازنده کره‎ای در مقایسه با سامسونگ و اپل، اولین شرکتی خواهد بود که گوشی پرچم‌دار جدیدش را در نیمه دوم ســال جاری میلادی پس از سایر سازندگان معرفی می‎کند. به‎تازگی، جزئیات بیشتری پیرامون گوشی پرچم‎دار LG V30 منتشر شده اســت که به بخشی از مشخصات‎فنی این مدل می‎پردازد. برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‎سایت گویا آی‎تی همراه باشید.

براساس اطلاعات فاش شده، LG V30 از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند و به بدنه‎ای از جنس شیشه مجهز شده اســت. البته اســتفاده از بدنه شیشه‎ای در گوشی‌های پیشین شرکت ال‌جی چندان بی‌سابقه نیست؛ همان‎طور که احتمالاً می‎دانید، LG G6 به بدنه‎ای از جنس شیشه مجهز شده بود و مانند LG V30 از قابلیت شارژ بی‎سیم پشتیبانی می‎کند.

با این وجود، پرچم‎دار نیمه اول ۲۰۱۷ شرکت ال‎جی در دو نسخه با پشتیبانی از قابلیت شارژ بی‌سیم و بدون این ویژگی عرضه می‎شود. نسخه اول برای عرضه در بازار ایالات متحده درنظر گرفـــــته شده اســت و در واقع، امکان خرید آن در بازارهای دیگر وجود ندارد. البته، شرکت ال‎جی به‎تازگی از LG G6 + رونمایی کرده اســت که از قابیت شارژ سریع پشتیبانی می‎کند و به حافظه داخلی بیشتری در مقایسه با مدل اســتاندارد مجهز شده اســت. با این وجود، قیمت این نسخه از پرچم‎دار جدید شرکت گوگل، نزدیک به  ۹۰۰ دلار اســت!

در حال‌حاضر، هنوز اعلام نشده اســت که ال‌جی V30 در چندین نسخه مختلف عرضه می‌شود یا خیر؛ ممکن اســت این گوشی در چندین نسخه مختلف مانند ال‌جی G6 به بازار عرضه شود و تنها قدرت‌مندترین نسخه از شارژ بی‌سیم پشتیبانی نماید. البته، بدنه شیشه‏ای تنها به یک مدل محدود نمی‎شود و تمامی نسخه‎های احتمالی از چنین بدنه‎ای اســتفاده می‌‎کند.

LG V30 به چیپ‌ست اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام مجهز شده اســت و این تراشه، از هشت هسته‎ پردازشی اســتفاده می‌کند. پرچم‎دار جدید ال‎جی هم‎چنین از شش گیگابایت رم اســتفاده می‎کند که در مقایسه با ال‌جی G6، حافظه رم نزدیک به دو گیگابایت افزایش یافته اســت. البته تمامی این حافظه در اختیار کاربر قرار نمی‌گیرد و بخشی از آن برای اجرای سیستم‎عامل اندروید، درنظر گرفـــــته خواهد شد.

براساس اطلاعات منتشر شده، مدل پایه ال‌جی V30 از ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی اســتفاده می‎کند؛ این در حالی اســت که نسخه قدرت‎مند پرچم‏دار جدید ال‏جی با ۱۲۸ گیگابایت حافظه وارد بازار می‎شود و نزدیک به ۱۰۰ دلار از مدل پایه گران‎تر اســت. البته بعید می‎دانیم که مدل ۳۲ گیگابایتی ال‌جی V30 وارد بازار شود.

در صورتی‌که شرکت ال‏جی به دنبال رقابت با گلکسی نوت ۸ سامسونگ باشد، باید ال‎جی V30 در نمایشگاه IFA 2017 برلین به صورت رسمی معرفی شود. در غیر این صورت، رونمایی از پرچم‎دار جدید شرکت ال‌جی باید به بعد از نمایشگاه مذکور موکول شود که شانس فطریقه ال‎جی V30 را به طور قابل‎توجهی کاهش می‎دهد.

نسخه پایه ال‌جی V30 نزدیک به ۷۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و همان‎طور که پیش‎تر گفته شد، این نسخه از ۶۴ گیگابایت حافظه قابل ارتقا و ۶ گیگابایت رم اســتفاده می‎کند. البته با پرداخت ۲۰۰ دلار بیشتر نیز، گلکسی نوت ۸ سامسونگ قابل خریداری اســت و با توجه به این موضوع، خرید ال‌جی V30 منطقی به‏نظر می‎رسد. این گوشی مانند نسل قبل از یک نمایشگر ثانویه اســتفاده خواهد کرد که در بالای نمایشگر بدون حاشیه اصلی قرار گرفـــــته اســت.

منبع: Neowin

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته مشخصات LG V30 فاش شد؛ پرچم‏دار جدید ال‌جی با بدنه شیشه‎ای و قابلیت شارژ بی‌سیم اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.