هرچیزی که باید درمورد شیائومی میپد۳ بدانید:

در دنیای شرق شیائومی پادشاهاســت. البته منطقی اســت چرا که محصولات این شرکت با کیفیتو نصف قیمت آن ارائه می شوند. میپد ۳ آخرین محصولشان در زمینه ی بازار مینی تبلت اســت که با موفقیت بسیار زیادی روبه رو بوده اســت. 

مشخصات: 

•    قیمت: ۲۳۰ دلار
•    ابعاد: ۲۰۰٫۴ در ۱۳۲٫۶ در ۶٫۹۵ میلی متر
•    وزن: ۳۲۸ گرم
•    سی پی یو: MT8176 با ARM Cortex A72 دوهسته ای و A53 چهار هسته ای
•    جی پی یو: PowerVR GX6250
•    رم: ۴ گیگابایت
•    فضای داخلی: ۶۴ گیگابایت. قابل افزایش نیست
•    صفحه نمایش: IPS, 326 PPI, 2048 x 1536 resolution  @ ۴:۳ ratio 7.9″
•    اتصال: بلوتوث ۴٫۰، وایرلس ، درگاه اســتریو ۳٫۵ میلی متری، شارژ سریع یو اس بی- سی و درگاه دیتا 
•    دوربین: دوربین پشت ۱۳ مگاپیکسل، دوربین جلو ۵ مگاپیکسل
•    کیس: فلزی طلایی
از نظر طراحی میپد ۳ تقلیدی از آیپد مینی اســت. با همان اندازه و همان رزولوشن تنها ۳۰ گرم سنگین تر و ۰٫۹ میلی متر ضخیم تر اســت. مانند آیپد مینی نیز از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده اســت. تنها تفاوت وجود لوگوی Mi به جایاســت. 
در حال حاضر تنها یک مدل از این دستگاه موجود اســت و آن مدل طلایی با رم ۴ گیگابایت و حافظه ۶۴ گیگابایتی اســت. بدون درگاه کارت اس دی شما به حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی محدود هستید گرچه این میزان برای یک مینی تبلت زیاد هم هست. 

mipad 3 logo 1498128644 مروری بر Xiaomi MiPad3 توما:

دکمه های پاور و تنظیم صدا در سمت راســت قرار گرفـــــته اند و درگاه یو اس بی سی در زیر دستگاه اســت. درگاه ۳٫۵ میلی متری اســتریو نیز در سمت چپ دستگاه قرار گرفـــــته اســت. سه دکمه نیز روی دستگاه هستند: آخرین ها، خانه و بازگشت. 

mipad 3 buttons 1498128767 مروری بر Xiaomi MiPad3 توما:

اگر با مینی تبلت ها آشنایی ندارید باید بدانید که نمی توانید آن را به یک دست بگیرید و کار کنید. درضمن بهتر اســت که یک کاورنیز برای دستگاه خود بخرید تا روی آن خش نیوفتد. 

 MiUI 8 

گرچه هسته سیستم۷٫۰ نوقا اســت، دستگاه های می از پوسته مخصوص خود به نام MiUI اســتفاده می کنند که بسیار شبیه به آی او اساســت. MiUI رنگی و شاد اســت و اســتفاده از آن بسیار راحت اســت. 
کسانی که به دنبال تجربهخالص هستند، مانند همانی که روی گوشی های هوشمند خود دارند باید بدانند که آن را دریافت نخواهند کرد و باید یک رام مخصوص نصب کنند ( که البته ضمانت دستگاه شما را از بین می برد). اما  کسانی که با آی او اس و یا نسخه های قدیمی تردردسری از این رابط کاربری ساده و زیبا خوششان می آید.

screen home 1498128871 مروری بر Xiaomi MiPad3 توما:

تا آنجایی که ما می دانیم قابلیت خاصی به MiUI اضافه نشده اســت. شما هنوز هم همان دکمه های آخرین ها، خانه و بازگشت را خواهید داشت که ال ای دی آن ها پس از مدتی خاموش می شوند. گرچه باید تنظیمات اضافه تری انجام دهید اما با فشار دادن طولانی دکمه خانه می توانید گوگل اسیستنت را نیز فعال کنید. 
در طول تنظیمات از شما خواســته می شود که یک حساب کاربری “می” بسازید. می( MiCloud) قابلیت هایی مشابه آیکلود دارد و به شما امکان بکاپ گرفـــــتن از دستگاه و نظارت بر مکان از راه دور را می دهد. سرویس میاز شما مجوز بعضی چیزها از جمله SMS را می خواهد. این که شما دلتان بخواهد چنین مجوزی را به یک شرکت چینی بدهید به خودتان بستگی دارد. 

mipad 3 overview 1498129022 مروری بر Xiaomi MiPad3 توما:

پیش از آن که بتوانید از طریق درگاه آنلاین از آن اســتفاده کنید باید امنیت حساب کاربری خود را به روز رسانی کنید. 
روی این دستگاه گوگل پلی نصب اســت، اما هیچ خبری از یوتوب یا دیگر اپلیکیشن های گوگل مثلنیست. البته پس از به روز رسانی سرویس گوگل پلی نصب کردن آن ها کار سختی نبود. 

عملکرد و باتری

میپد ۳ یکی از بهترین تبلت های اندرویدی از نظر عملکرد اســت. رابط کاربری آن بسیار خوب اســت و اپلیکیشن ها خیلی زود باز می شوند. تنها دردسری که وجود دارد این اســت کهبعضی وقت ها خیلی خوب کار نمی کند. 

screen benchmarks 1498129157 مروری بر Xiaomi MiPad3 توما:

اما باید بدانید که جی پی یو این دستگاه ضعیف اســت. در حالی که بعضی چیزها مثل زامبی درایور خوب عمل می کنند اما بازی های سنگین مثل آسفالت ۸ خوب اجرا نمی شوند. 
ما به این صورت باتری را تست کردیم که پخش زنده یک شبکه را اجرا کرده و با نور و صدای بلند آن را پخش کردیم. جالب اســت بدانید که با این شرایط دستگاه تا ۸٫۵ ساعت دوام آورد. البته این شرکت اعلام کرده اســت که تا ۱۲ ساعت امکان پخش ویدئویی وجود دارد اما به نظر می رسد که در این زمینه کمی خوشبینانه حرف زده اند. البته با طریقهن بودنمنطقی اســت که باتری زودتر تمام شود. این میزان طول عمر باتری بسیار خوب به خاطر سی پی یو  MediaTek MT8176 چند هسته ای اســت که می تواند عملکرد را با توجه به کاری که انجام می دهد کم یا زیاد کند. 
تنها چیز عجیبی که در این دستگاه مشاهده شد این بود که وقتی ویدئوهای یوتوب را تمام صفحه می کنید دیگر اجرا نمی شوند. 

پخش ویدئو و صفحه نمایش

صفحه نمایش IPS با ۳۲۶ پیکسل در اینچ بسیار طریقهن و واضح اســت. مانند دیگر صفحه نمایش های تبلت ها نمی توان در آفتاب شدید چیزی دید و خیلی زود اثر انگشت را جذب می کند. میپد ۳ برای خواندن تبلت مناسبی اســت، اما نه بیرون از خانه. 

mipad 3 outdoors 1498129240 مروری بر Xiaomi MiPad3 توما:

این تبلت همچنین اسپیکرهای بسیار خوبی نیز دارد. وقتی که در حال مشاهده ویدئو در حالت چشم انداز هستید صدا فقط از یک طرف پخش می شود. اما صدای آن به اندازه کافی بلند اســت. 
در حالی که نور صفحه و تراکم پیکسل بسیار مناسب اســت یک نقطه ضعف نیز دارد. نسبت ابعاد به این معنی اســت که وقتی در حال مشاهده فیلم یا تلویزیون در حالت چشم انداز هستید در بالا و پایین صفحه نوارهای سیاه مشاهده می کنید. وقتی که این نوارها با قاب اطراف ترکیب می شود چیزی که می بینید بسیار کوچک تر از چیزی اســت که انتظار داشتید. 

mipad 3 video playback ratio 1498129318 مروری بر Xiaomi MiPad3 توما:

 

دوربین

دوربین میپد ۳ واقعاٌ خوب اســت و از هر گوشی هوشمند معمولی بهتر اســت. 
گرچه سنسور دوگانه دوربین ندارد، اما حالت تارکننده پیش زمینه بسیار خوبی دارد. به این صورت که یک مستطیل را واضح و بقیه صفحه را تار می کند. 

mipad 3 camera sample 2 1498129400 مروری بر Xiaomi MiPad3 توما:

دوبین جلو ۵ مگاپیکسلی قطعاٌ بهترین دوربین سلفی دنیا نیست اما برای ویدئو چت مناسب اســت. 

mipad 3 camera sample 1 1498129469 مروری بر Xiaomi MiPad3 توما:

 

آیا ارزشش را دارد که شیائومی میپد ۳ بخریم؟ 

شیائومی میپد۳ یکی از آن دستگاه هایی اســت که وقتی دست کسی می بینید دوست دارید خودتان هم یکی داشتید. قیمت آن بسیار خوب اســت. عملکرد آن عالی اســت و باتری آن یک روز کامل دوام می آورد. تنها کاری که باید بکنید این اســت که به MiUI عادت کنید. 
البته کسانی که دستگاهی برای مشاهده دائمی ویدئو می خواهند باید دنبال محصولات دیگر بگردند چرا که نسبت ابعاد و اسپیکر آنقدرها هم جالب نیست. 
نمره ای که ما به شیائومی می پد ۳ می دهیم نه از ده اســت. این دستگاه مانند یک آیپد مینی اســت و حس یک آیپد مینی را به شما می دهد اما قیمت آن خیلی کمتر اســت. نسبت صفحه ۴:۳ کمی برای مشاهده ویدئو ازار دهنده اســت اما برای صفحات وب و خواندن کاملاٌ مناسب اســت. با عملکرد بسیار خوب و سنسور دوربین قوی از خرید میپد۳ پشیمان نمی شوید. 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته مروری بر Xiaomi MiPad3 توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.