ماندگاری ایمپلنت دندان جلو

ماندگاری ایمپلنت دندان جلو

کاشت دندان و ایمپلنت یک انتخاب منطقی و عالی برای تعویض طولانی مدت دندان است، اما بیماران زمانی که تمایل به ایمپلنت دارند، سوالات زیادی برایشان مطرح می شود از جمله: ایمپلنت چه مدت طول می کشد تا انجام شود؟ ماندگاری ایمپلنت چه قدر است؟ ماندگاری ایمپلنت دندان جلو چه قدر است؟ چه عواملی موثر بر ماندگاری ایمپلنت دندان جلو است؟ و…کلینیک نیک دنتال، پاسخ رایج ترین سوالات در حوزه ایمپلنت  وماندگاری آن را در این مقاله توضیح خواهد داد.

ایمپلنت چیست؟

کاشت دندان به گونه ای طراحی شده است که یک راه حل دائمی برای دندان های از دست رفته است و به عنوان گزینه ی استاندارد به عنوان جایگزین برای دندان تبدیل شده است و می تواند تا حدی به عنوان یک دندان طبیعی عمل کند.

ایمپلنت از گذشته تا کنون

فناوری کاشت دندان و ایمپلنت، طی سالیان متمادی پیشرفت زیادی کرده است و بسیاری از نواقص و مشکلات آن طی سال ها به مرور برطرف شده و در حال حاضر پزشکان و بیماران، می توانند به فناوری کاشت دندان وایمپلنت به عنوان یک جایگزین دائمی برای دندان اطمینان داشته باشند.

ماندگاری-ایمپلنت-دندان-جلو

سه مولفه ی اصلی ایمپلنت چیست؟

  • در فرآیند ایمپلنت، یک پست تیتانیومی با جراحی در فک بیمار قرار می گیرد و به عنوان ریشه ای برای دندان عمل می کند.
  • اباتمنت، تاج را در سر جای خود نگه می دارد واتصال دهنده ایمپلنت با تاج ایمپلنت است.
  • تاج دندان، تاج سرامیکی است که نمای طبیعی دندان را نمایش می دهد و در معرض دید است.

مقالات مفید:

ماندگاری ایمپلنت دندان جلو

هزینه کاشت دندان با ایمپلنت

آیا ایمپلنت های سوئیسی و کره ای با هم تفاوت دارند؟

تفاوت ایمپلنت و دندان طبیعی

ماندگاری ایمپلنت چه قدر است؟

اگر به میزان کافی از مسواک استفاده کنید و همچنین با نخ دندان، دندان هارا تمیز نگه دارید، ایمپلنت می تواند عمری بادوام داشته باشد، با فرض آن که بیمار چند وقت یک بار برای معاینه دندان ها به یک کلینیک دندانپزشکی خوب مراجعه کند.

اما به طور متوسط تاج دندان ایمپلنت شده به مدت ۱۰ تا ۱۵ سال می تواند دوام بیاورد و در صورتی که بهداشت دهان و دندان به نحو احسن رعایت شود، این میزان بیش از ۱۵ سال نیز خواهد شد.

ماندگاری-ایمپلنت-دندان-جلو

ماندگاری ایمپلنت دندان جلو

به طور کلی دهان وشرایط محیط می تواند بر عمر یک ایمپلنت موثر باشد و اغلب ایمپلنت دندان های عقبی به علت آن که بیش از سایر دندان ها تحت فشار جویدن و خوردن هستند ، بیشتر و سریعتر از ایمپلنت دندان جلو خراب می شوند.

چه عواملی ماندگاری ایمپلنت دندان جلو را کاهش می دهند؟

همانطور که گفته شد، مراقبت صحیح تاثیر بسیار زیادی بر پایداری طولانی مدت ایمپلنت دارد اما چندین عامل وجود دارد که می تواند باعث از بین رفتن زودرس ایمپلنت دندان جلو شود، از جمله :

  • افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند.
  • ابتلا به برخی از بیماری ها مانند سرطان
  • مصرف برخی از دارو ها می تواند تاثیر منفی برایمپلنت داشته باشد.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی نیک یکی از مجهزترین کلینیک های دندانپزشکی زیبایی است که کلیه درمان های مربوط به دندانپزشکی را با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات توسط افراد مجرب از جمله دکتر سینا حیدری، در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

جهت مشاوره و تعیین وقت می توانید با شماره : ۲-۸۸۲۴۸۸۳۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.
اینستاگرام

اگر در حال کاشت دندان و ایمپلنت هستید و یا قصد انجام آن را دارید، حتما اطلاعات کافی را درباره ایمپلنت کسب کنید و به یاد داشته باشید رعایت بهداشت دندان  و دهان و همینطور نگهداری از ایمپلنت بسیارمهم بوده و بر ماندگاری ایمپلنت دندان جلو تاثیر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 8 =