خودروهای انگلیسی اصولا به عنوان اتومبیل‌های لوکس، قدرتمند و گران‌قیمت مشهور هستند؛ حسابش را کنید بنتلی، آستون‌مارتین، مک‌لارن، رولزرویس و جگوار به عنوان نماینده‌های اصلی خودروسازهای انگلیسی در دنیا شناخته شده هستند.

140575 784 عــکــس هـا/ قوی‌ترین جگوار تاریخ را ببینید

 

 

جای جرمی‌ کلارکسون خالی اســت تا با آب‌و‌تاب از خودروهای مجلل و باشکوه انگلیسی تعریف کند، اما به‌جای او یک نماینده از خانواده جگوار در مراسم ســالیانه GoogWood حاضر شده تا اسم و رسم اتومبیل‌های بااصالت انگلیسی را به رخ همه بکشد!
 
به نقل دیجی مگ، خودروهای انگلیسی اصولا به عنوان اتومبیل‌های لوکس، قدرتمند و گران‌قیمت مشهور هستند؛ حسابش را کنید بنتلی، آستون‌مارتین، مک‌لارن، رولزرویس و جگوار به عنوان نماینده‌های اصلی خودروسازهای انگلیسی در دنیا شناخته شده هستند.
  
جشنواره GoodWood Speed یک مراسم ســالیانه خودرویی اســت که اتومبیل‌های قدرتمند و سرعتی در آن حاضر می‌شوند و مردم می‌توانند با تهیه بلیط از آن‌ها دیدن کنند. در این مراسم جگوار با قوی‌ترین نمونه تولیدی با مجوز تردد در جاده حاضر شده تا هوادارن انگلیسی و عاشقان سرعت را به وجد بیاورد.
 
پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی جگوار XE SV Project 8، ۵ لیتر حجم دارد و می‌تواند توانی معادل ۵۹۲ اسب‌بخار و گشتاور ۶۹۹ نیوتون‌متر را تولید کند. این مشخصات باعث شده تا این سدان تبدیل به نیرومندترین اتومبیل جگوار تولید شده در تاریخ شود. تمام قدرت تولید شده به چهار چرخ خودرو منتقل می‌شود.

 

140577 416 عــکــس هـا/ قوی‌ترین جگوار تاریخ را ببینید 

به لطف این پیشرانه و سیستم مکانیک قدرتمند جگوار XE SV Project 8، برای رسیدن از حال سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت تنها ۳٫۳ ثانیه زمان لازم دارید. حداکثر سرعت این جگوار روی سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت (۳۲۱ کیلومتر بر ساعت) محدود شده اســت.
 
در کنار مشخصات فنی، در ظاهر این خودرو هم تغییراتی صورت گرفـــــته؛ اســتفاده از فیبر کربن در بخش‌هایی از بدنه اتومبیل از جمله سپرهای جلو، عقب و در موتور، کاهش وزن اتومبیل، اســتفاده از دریچه‌های هوا، باله‌ و دیفیوزر بزرگ‌تر، کیت بدنه برای بالابردن آیرودینامیک بالاتر و اســتفاده از رینگ‌های ۲۰ اینچی باعث شده تا توان تولید شده توسط موتور این اتومبیل به حداکثر خروجی منجر شود.
 

 140574 155 عــکــس هـا/ قوی‌ترین جگوار تاریخ را ببینید

 

به همین دلیل این خودرو می‌تواند نمونه خوبی از هماهنگی تیم مهندسی و طراحی محسوب شود. در ادامه می‌توانید عــکــس هـا بیشتری از این اتومبیل توانمند انگلیسی را ببینید.

 

140576 947 عــکــس هـا/ قوی‌ترین جگوار تاریخ را ببینید

 

 

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته عــکــس هـا/ قوی‌ترین جگوار تاریخ را ببینید اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.