روز گذشته رسانه های خبری اعلام کردند دانشجوی آمریکایی که برای ۱۷ ماه در بند کره‌شمالی بود پس از چند روز کما درگذشت.

به نقل فرادید، “اوتو وارمبیر” دانشجوی جوان آمریکایی که به اتهام سرقت یک پوستر تبلیغاتی از هتل محل اقامتش در کره شمالی از سوی مقام‌های این کشور دستگیر و به زندان با اعمال شاقه محکوم شده بود، پس از گذراندن ۱۷ ماه حبس به دلیل به کما رفـــــتن در منزل پدری‌اش در سینسیناتی آمریکا درگذشت. والدین این دانشجوی آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کردند که پسر ۲۲ ســاله‌اشان در ساعت ۱۴:۲۰ به وقت محلی روز دوشنبه درگذشت.

آنها در این بیانیه گفتند: پسرمان را درحالی که در کما بود، روز ۱۳ ژوئن ســال جاری میلادی به کشور بازگرداندند؛ او قادر به صحبت کردن، دیدن و واکنش به محیط پیرامونش نبود.

مرگ این دانشجوی جوان آمریکایی که پیشتر زندانی کره شمالی بود باعث بدتر شدن تنش بیشتر میان پیونگ یانگ و آمریکا شده اســت. در همین حال رئیس جمهور کره جنوبی از کره شمالی خواســت زندانیان آمریکایی و کره جنوبی را فورا به کشورشان بازگرداند. مون گفت این مســاله اسفناکی اســت که کره شمالی به حقوق بشر احترام نمی‌گذارد و سئول تمام تلاش خود را برای بازگرداندن کسانی که در کره شمالی زندانی هستند، انجام خواهد داد.

resized 137699 771 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

“کیم دونگ چول”، مبلغ کره‌ای‌-آمریکایی ۶۲ ســاله در حال اشک ریختن در جلسه دادگاه در پیونگ یانگ؛ او در ســال ۲۰۱۶ به اتهام براندازی بازداشت و به ۱۰ ســال کار سخت محکوم شد.

resized 137700 889 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

جلسه محاکمه هیون سو لیم ۶۰ ســاله در دادگاه عالی کره شمالی؛ این کشیش کانادایی-کره ای که اهل کره جنوبی اســت و گذرنامه کانادایی داشت در ســال ۲۰۱۵ به کره شمالی برای امور خیریه به کره شمالی سفر کرد. ام در این کشور بازداشت و به جرم اقدام برای رای سرنگونی دولتمحاکمه و به حبس ابد و کار اجباری محکوم شد. گفتنی اســت انجام هرگونه فعالیت مذهبی در کره شمالی ممنوع اســت.

resized 137701 850 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

جلسه دادگاه”اتو وارمبیر” دانشجوی آمریکایی که چندی پیش پس از تقریبا یک ســال و نیم بازداشت در کره شمالی درحالی که در کما بود به امریکا بازگردانده شد. او روز گذشته از دنیا رفـــــت.

resized 137702 926 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

“کنت بی” راهنمای تور و مبلغ مذهبی آمریکایی کره ای تبار که به ۱۵ ســال حبس در زندان های کره شمالی محکوم شد. ســال ۲۰۱۴

resized 137703 235 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

“کنت بی” پس از آزادی و بازگشت به امریکا. ســال ۲۰۱۴

resized 137704 136 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

دادگاه “ماتیو تاد میلر” به اتهام “اقدامات خصمانه” و “جاسوسی” در پیونگ یانگ. ســال ۲۰۱۴

resized 137705 738 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

“ماتیو تاد میلر”، شهروند آمریکایی ۲۴ ســاله پس از آزادی و بازگشت به امریکا؛ او به خاطر ورود به خاک کره شمالی مرتکب “اقدامات خصمانه” شده بود و به همین دلیل دادگاه او را مجرم شناخت.

resized 137706 299 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

“جفری ادوارد فول”، پس از آزادی و ورود به امریکا در ســال ۲۰۱۴؛ او چندی قبلتر به دلیل نقض قوانین و “عمل خلافی” که از او سر زده بود محاکمه شد. او متهم بود هنگام ترک اتاق هتل خود یک جلد کتاب “انجیل” را بر جای گذاشته اســت.

resized 137707 485 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

جیمی کارتر و “آیجالون ماهلی گومز”۳۱ ســاله پس از بازگشت به امریکا. او در ســال ۲۰۱۰ به جرم آنچه ورود غیر‌قانونی به کره‌شمالی توصیف شد، به هشت ســال زندان با اعمال شاقه متهم شد. جیمی کارتر برای بازگشت او با کره‌ای ها مذاکره کرد.

resized 137708 653 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

“اونا لی” و “لارا لینگ” از کارمندان شبکه‌های تلویزیون آمریکا که پس از دستگیری در نزدیکی مرز کره شمالی و چین و “به خطر انداختن امنیت شهروندان کره‌شمالی” به ۱۲ ســال حبس محکوم شدند. این دو ســال ۲۰۰۹ از کره اخراج شدند.

resized 137709 328 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

جلسه دادگاه مریل ادوارد نیومن کهنه سرباز آمریکایی که به اتهام کشتن غیرنظامیان در جنگ کره درســالهای ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ و تلاش برای سرنگونی دولت پیونگ یانگ در ســال ۲۰۱۳ بازداشت شد.

resized 137710 917 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

مریل ادوارد نیومن کهنه سرباز آمریکایی که متهم به شرکت در جنگ دو کره بوده پس از آزادی و اخراج از پیونگ یانگ؛ رسانه های کره ای روز آزادی او گزارش دادند از آنجایی که مریل ادوارد نیومن به اشتباهات خود پی برده و عذرخواهی کرده اســت، به کشورش بازمی گردد.

resized 137711 618 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

رابرت پارک مبلغ مذهبی امریکایی-ژاپنی پس از آزادی و اخراج از کره شمالی؛ گفته می شود وی به منظور جلب توجه درباره وضعیت حقوق بشر در کره شمالی از مرز چین گذر کرده و وارد این کشور شد. مرزداران کره شمالی نیز به محض ورود پارک به این کشور او را بازداشت کردند.

resized 137712 309 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

رابرت پارک مبلغ مذهبی امریکایی-ژاپنی با عــکسی از کیم جونیگ ایل و تصــویر کودک دچار سوء تغذیه در محل نشست خبری در سئول کره جنوبی. او ســال ۲۰۱۰ برای مدتی در پی “عبور غیر قانونی از مرز چین با کره شمالی” بازداشت و سپس آزاد شد.

resized 137713 970 عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند کیم‌جونگ‌اون

“جان شورت”، مبلغ مسیحی اســترالیایی ســال ۲۰۱۴ توسط اداره امنیت عمومی پیونگ‌یانگ دستگیر شد. او به همراه یک گروه گردشگری وارد کره شمالی شده بود. وی چندی بعد آزاد و از کره اخراج شد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته عــکــس هـا/ زندانیان آزادشده از بند “کیم‌جونگ‌اون” اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.