به گزارش مدل بدلیجات، یکی از معروف ترین قبایل بدوی  جهان، قبایل کورووایی در جزیره پاپوآ هستند که “شهاب چراغی” – مدرس مبانی اکوتوریسم با سفر به اندونزی تصاویری از آنان و زندگی متفاوت شان ثبت کرده است.

چراغی که درس‌های مبانی اکوتوریسم، آشنایی با پستانداران ایران و طبیعت گردی را در موسسه طبیعت تدریس می‌کند، درباره قبایل کورووایی در جزیره پاپوآ می گوید: برای رسیدن به قبیله مورد نظر ما که یکی از ده‌ها قبیله مردم کوروایی بود از چندین رودخانه بزرگ و کوچک باید می‌گذشتیم. در بین راه راهنمای محلی ما به زبان محلی شروع به داد زدن کرد و صداهایی از داخل جنگل جواب داد. چند دقیقه بعد به ۴ نفر از بدوی‌ها برخوردیم که به سمت شهر عازم شده بودند. اکثراً تی‌شرت و شلوارک به تن کرده بودند اما یک پیرزن بین‌شان بود که نیم‌تنه عریان داشت.

سفر یک ایرانی به خانه معروف ترین قبیله های بدوی در دنیا + تصاویر

این مدرس مبانی اکوتوریسم ادامه می دهد: این نخستین مواجهه ما با بدوی‌ها بود. کمی با هم صحبت کردند و دوباره به مسیر ادامه دادیم. راهنما در جایی به ما‌ گفت بایستیم. دوباره شروع کرد به داد زدن و دوباره جواب‌هایی آمد. ظاهراً اجازه ورود به محدوده قبیله را گرفت. پیش رفتیم و نخستین خانه‌های درختی از دور نمایان شدند. مجموعه‌ای از ۵ خانه این خانواده را تشکیل می‌داد. طبق گفته راهنما حدود یکصد نفر در این ۵ خانه زندگی می‌کردند.

سفر یک ایرانی به خانه معروف ترین قبیله های بدوی در دنیا + تصاویر

سفر یک ایرانی به خانه معروف ترین قبیله های بدوی در دنیا + تصاویر

منبع:خبرگزاری اقتصاد ایران