اتحادیه‌‌ی بین‌المللی مخابرات گزارش جدید خود در رابطه با وضعیت کشور‌های مختلف در حوزه‌ی IT را منتشر کرده اســت که نشان از رشد کشورمان در یک ســال گذشته دارد.

اتحادیه‌ی بین‌المللی مخابرات گزارش جدید خود را در مورد وضعیت اینترنت و به‌صورت کلی نفوذ فناوری در کشور‌های مختلف منتشر کرده اســت که نشان از رشد شاخص توسعه‌ی ایـــران در این رده‌بندی طی ســال ۲۰۱۶ دارد. ایـــران موفق شده اســت با افزایش شاخص توسعه‌ی خود در حوزه‌ی ICT از ۴.۶۶ در ســال ۲۰۱۵ به ۴.۹۹ در ســال ۲۰۱۶، بهبود رتبه‌ی یک پله‌ای داشته باشد.

همان‌طور که در نمودار پایین می‌توانید به‌طریقهنی ببینید، ایـــران در شماری از فاکتورها شاهد رشد بوده اســت که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به افزایش تعداد مشترکان تلفن‌های موبایل اشاره کرد. همچنین در طول ســال ۲۰۱۶ تعداد مشترکان اینترنت موبایل نیز افزایش چشمگیری داشته اســت؛ به‌طوری‌که در نمودار نیز مشهود اســت و می‌توان این فاکتور را از جمله‌ی مواردی خواند که بیشترین افزایش را داشته اســت.

56634691 b2ac 444b 95e1 e8bb0cefa933 رشد شاخص توسعه ایـــران در گزارش جدید اتحادیه بین‌المللی مخابرات

در ادامه شماری از آمارها و شاخص‌های ارائه‌شده توسط اتحادیه بین‌المللی مخابرات را بر اساس جمعیت ۷۹,۴۷۶,۳۰۸ نفری ایـــران ارائه می‌کنیم:

  • به ازای هر ۱۰۰ نفر، ۳۸.۲۷ خط ثابت تلفن 
  • به ازای هر ۱۰۰ نفر، ۹۳.۳۸ مشترک تلفن همراه 
  • به هر مشترک اینترنت، ۸۵۰۲.۱۶ بیت در ثانیه پهنای باند طی ســال ۲۰۱۶ اختصاص یافته اســت
  • ۵۳.۴۰ نسبت از خانواده‌های ایـــرانی رایانه دارند
  • دسترسی ۵۲.۱۸ نسبت از خانواده‌های ایـــرانی به اینترنت

اتحادیه بین‌المللی مخابرات همچنین اطلاعات دیگری نیز ارائه کرده اســت که برای مثال می‌توان به نفوذ ۴۴.۰۸ نسبتی اینترنت اشاره کرد. از هر ۱۰۰ نفر، ۱۰.۸۶ نفر به اینترنت ثابت دسترسی دارند. ضمنا از هر ۱۰۰ نفر ۲۰.۰۲ نفر مشترک اینترنت موبایل هستند.

329fa6af 8d0f 42f1 8539 ca1ab37b7fe3 رشد شاخص توسعه ایـــران در گزارش جدید اتحادیه بین‌المللی مخابرات

ایـــران موفق شده اســت در گزارش اتحادیه‌ی بین‌المللی مخابرات با در اختیار گرفـــــتن شاخص توسعه‌ی ۴.۹۹ در رتبه‌ی سیزدهم منطقه‌ی آسیا و اقیانوسیه قرار گیرد. هرچند ایـــران توانسته اســت رتبه‌ی خود را در طول ســال ۲۰۱۶ بهبود ببخشد؛ اما شاخص ایـــران در مقایسه با کشور‌های عرب حوزه‌ی خلیج فارس زیاد خوب نیست.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته رشد شاخص توسعه ایـــران در گزارش جدید اتحادیه بین‌المللی مخابرات اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.