تیم ملی تکواندو مردان ایـــران که از ســال ۲۰۰۷ تا امروز در همه مسابقات جهانی موفق به کسب مدال طلا شده بود در ۳ فینال طلا از دست داد و به رتبه سوم مسابقات رسید. البته رتبه سوم در حالی به دست آمد که رده بندی مسابقات براساس امتیازها انجام شده و الا در جدول مدالی جناب جنابان و بانوان ایـــران در رتبه یازدهم قرار گرفـــــت.

تیم ملی تکواندوی ایـــران پس از ۱۰ ســال بدون مدال طلا در مسابقات جهانی به کارش پایان داد. 

به نقل توما ، تیم ملی تکواندو مردان ایـــران که از ســال ۲۰۰۷ تا امروز در همه مسابقات جهانی موفق به کسب مدال طلا شده بود در ۳ فینال طلا از دست داد و به رتبه سوم مسابقات رسید. البته رتبه سوم در حالی به دست آمد که رده بندی مسابقات براساس امتیازها انجام شده و الا در جدول مدالی جناب جنابان و بانوان ایـــران در رتبه یازدهم قرار گرفـــــت. 

713890 895 رتبه سوم تکواندو بدون مدال طلا پس از 10 ســال(+جدول)

بیست و سومین دوره از مسابقات تکواندو قهرمانی جهان ۲۰۱۷ با حضور ۹۷۳ تکواندوکار از ۱۸۳ کشور از روز شنبه (۳ تیرماه) به مدت یک هفته در ســالن «تی وان آرنا» موجو پیگیری شد که در پایان و در بخش مردان، جوانان شایسته تیم ملی تکواندوی کشورمان پس از کره جنوبی و روسیه عنوان سومی این دوره از رقابت ها را کسب کرد.

تیم ملی تکواندو کشورمان با میانگین سنی ۲۳ ســال یکی از جوانترین تیم های اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان اســت که توانست همچنان حضور ایـــران بر روی سکوی قهرمانی جهان را برای هجدهمین ســال حفظ نماید. 

در بخش تیمی مردان کشورمان موفق شدند با کسب ۲ مدال نقره، یک برنز و ۴۶ امتیاز بر روی سکوی سوم بایستد. تیم کره جنوبی با ۳ مدال طلا، یک برنز و ۶۷ امتیاز قهرمان شد و تیم روسیه با یک مدال طلا، ۳ نقره، یک برنز و ۶۲ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را بدست آورد.

همچنین تیم‌های آذربایجان، انگلستان، چین، چین تایپه، مکزیک، ازبکستان و قزاقستان به ترتیب در جایگاه چهارم تا دهم قرار گرفـــــتند.

هدایت این تیم برعهده مهدی بی باک به عنوان سرمربی و علیرضا نصرآزادانی و هادی افشار به عنوان مربی اســت.

713891 762 رتبه سوم تکواندو بدون مدال طلا پس از 10 ســال(+جدول)

همچنین در بخش زنان کیمیا علیزاده تاریخ ساز شده و نخستین مدال نقره تاریخ تکواندو بانوان در مسابقات جهانی را کسب کرد.

مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان هدایت تیم بانوان را برعهده داشتند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته رتبه سوم تکواندو بدون مدال طلا پس از ۱۰ ســال(+جدول) اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.