خط تولید محصولات لوتوس پس از نیم قرن از انگلستان به چین منتقل خواهد شد تا زیر نظر مجموعه خودروسازی جیلی به فعالیت خود ادامه دهد.

شرکت لوتوس از ســال ۱۹۵۲ تمامی خودروهای خود را در انگلستان تولید کرده اســت. محصولات این شرکت ابتدا در منطقه هورنسی ساخته می‌شدند و در حال حاضر در نورفولْک در حال تولید هستند. حالا مالکان چینی این شرکت قصد دارند روند تولید خودروهای اسپرت اوانس طی نیم قرن گذشته را تغییر دهند. شرکت جیلی، یکی از خودروسازان چین اســت که پس از به تصاحب درآوردن ۴۹.۹ نسبت از سهام شرکت پروتون مالزی، ممکن اســت به‌عنوان سهامدار اصلی لوتوس، کارخانه تولید محصولات این شرکت را از انگلستان به چین منتقل کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اولویت مدیرعامل متمول جیلی، لی شوفو، تبدیل دوباره لوتوس به خودروسازی مطرح اســت؛ درحالی‌که  پس از ۲۰ ســال، این شرکت مجددا در ســال جاری میلادی به سوددهی رسیده اســت. در راســتای کاهش هزینه‌های تولید، جیلى ممکن اســت روندی در پیش بگیرد که قبلا در مورد ولوو انجام داده بود و آن‌هم انتقال خط تولید به آن سوی آب‌ها اســت. شرکت جیلی پیش از این خط تولید خودروی S90 ولوو را از سوئد به چین منتقل کرده اســت.

2f5f29c9 7d57 423a a990 66c7968f0f09 تولید لوتوس در جیلی چین محتمل اســت

لوتوس اگزیج ۳۸۰ کاپ

شوفو معتقد اســت با انتقال خط تولید به چین، هر دو برند پروتون و لوتوس در مسیر موفقیت گام خواهند برداشت و تلاش خواهد شد تا از به‌روزترین تکنولوژی‌های صنعت خودروسازی مانند الکتریکی شدن خودروها، به‌کارگیری هوش مصنوعی و سبک کردن بدنه بهره‌مند شوند. اخیرا خودرویی جدید با بدنه بسیار سبک توسط لوتوس تولید شده که با پیشرانه الکتریکی، بازدهی بسیار قابلی قبولی داشته اســت. جیلی همچنین امیدوار اســت برند پروتون بتواند آوازه خود در منطقه شرق آسیا را بازیابد و تا ســال ۲۰۲۰ در بازار ۳ میلیونی این منطقه مجددا حضوری قدرتمند داشته باشد.

شوفو طی بیانیه خود در این‌ باره، اعلام کرد:

ترکیب دانش حاصله از مشارکت و خرید سهام شرکت‌های پروتون و لوتوس همراه با تجربه ما در زمینه مدیریت و نوآوری، درهای جدیدی به روی گروه خودروسازی جیلی به‌عنوان یکی از بازیگران حیاتی بازار خودروی آسیا بازخواهد کرد. ما با همکاری و مشارکت یکدیگر تمام توان خود را جهت پیشرفـــــت و کسب سهم بیشتر در بازار خودرو به کار خواهیم بست.

10ae2c96 bde1 4d79 b6ea 317d2fa8f5b0 تولید لوتوس در جیلی چین محتمل اســت

لوتوس اوُرا اسپورت ۴۱۰

موقتا و تا پایان ســال جاری، تولید لوتوس همچنان در نورفولک انگلستان ادامه خواهد داشت. مدل‌های جدید معرفی‌شده توسط لوتوس مانند اِلیزه ۲۵۰ کاپ، اگزیج ۳۸۰ کاپ و اِوُرا اسپورت ۴۱۰ همچنان در خط تولید نورفورلک باقی خواهند ماند تا نهایتا جیلی تصمیم نهایی خود در مورد انتقال خط تولید به چین را اعلام کند.

 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته تولید لوتوس در جیلی چین محتمل اســت اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.