714219 937 تماس تلفنی پوتین و امیر قطر درباره بحران قطر

رئیس جمهور روسیه و امیر قطر در تماس تلفنی بر ضرورت تلاش برای دست‌یابی به راه حلی دیپلماتیک جهت پایان دادن به بحران اخیر خلیج فارس تأکید کردند.

به نقل فارس، شبکه راشا تودی به نقل از کاخ ریاســت جمهوری روسیه، کرملین گزارش داد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و تمیم بن حمد، امیر قطر در این تماس تلفنی بر ضرورت تلاش برای دست‌یابی به راه حلی دیپلماتیک جهت پایان دادن به بحران اخیر خلیج فارس تأکید کردند.

پوتین پیش از این با حمن بن عیسی بن سلمان آل خلیفه، شاه بحرین در خصوص گفت‌وگو جهت یافتن راه حلی مســالمت آمیز برای  بحران قطر با کشورهای عربی تلفنی گفت‌وگو کردند.

عربستان، امارات، بحرین و مصر پس از متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم و افراط گرایی، روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کردند و سه کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس، مرزهای زمینی و دریایی و هوایی خود را به روی این کشور بستند.

مصر و سه کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس به قطر ۱۰ روز فرصت دادند تا شروط ۱۳ گانه آنها از جمله بستن شبکه الجزیره و قطع روابط دیپلماتیک با ایـــران را عملی کند، اما دوحه که اتهام مبنی بر حمایت از گروه های تروریستی را رد کرده، پاسخی مثبتی به خواســته‌های مطرح شده کشورهای چهارگانه نداده اســت.

از دیگر خواســته های کشورهای ۳+۱، «کاهش روابط دیپلماتیک دوحه با تهران، قطع روابط خود با اخوان المسلمین، حزب الله لبنان و آنچه ارتباط با گروه های تروریستی القاعده و داعش عنوان شده اســت»، به شمار می رود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تماس تلفنی پوتین و امیر قطر درباره بحران قطر اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.