تظاهرکنندگان در اعتراض به کشته شدن ۲ جوان تظاهرکننده توسط نیروهای ارتش ونزوئلا روبروی پادگان‌ها و پایگاه های نظامی در سراسر ونزوئلا تظاهرات کردند این اقدام باعث شد تا دولت برخی رهبران تظاهرکنندگان را به کودتا متهم کند.

مخالفان دولت ونزوئلا در اعتراض به “سرکوب وحشیانه” تظاهرکنندگان به تظاهرات خود ادامه دادند و رئیس جمهور ونزوئلا نیز اعلام کرد که مخالفان را به سختی محاکمه خواهد کرد.

به نقل توما به نقل از خبرگزاری فرانسه، مردم ونزوئلا در اعتراض به سیاســت‌های “نیکلاس مادورو” رئیس جمهور ونزوئلا از تقریبا ۳ ماه پیش تظاهرات می‌کنند. این اعتراضات بارها به خشونت کشیده شده و تعدادی نیز کشته و مجروح شده‌اند.

کاهش قیمت نفت بر اقتصاد ونزوئلا تاثیر منفی داشته اســت.

مردم ونزوئلا برای تهیه نیازهای روزانه خود با دردسرات عدیده‌ای روبرو هستند و برای خرید کالاهای اساسی باید در صف‌های طولانی بایستند. این کشور هم اکنون با کمبود شدید کالاهای اساسی روبه رو اســت.

مردم ونزوئلا نسبت به شرایط اقتصادی، معیشتی و همچنین سیاسی این کشور معترض هستند و دست به تظاهرات می‌زنند.

تظاهرکنندگان دولت را به “سرکوب وحشیانه” تظاهرکنندگان متهم می‌کنند و بر ادامه تظاهرات اعتراض‌آمیز تاکید دارند.

مادورو نیز که بارها تظاهرکنندگان را به ارتباط با آمریکا و مزدوری برای غرب متهم کرده بود، این بار اعلام کرد برای مخالفینی که در بازداشت هستند محاکمه سختی برگزار خواهد کرد.

نیکلاس مادورو رئیس جمهور چپ گرا و سوسیالیست ونزوئلا

712886 102 تظاهرات علیه سرکوب وحشیانه تظاهرکنندگان در ونزوئلا / وعده رئیس جمهور برای محاکمه سخت مخالفان

وی می‌گوید مخالفان برای کودتا علیه وی تلاش و آمریکا را به اقدام نظامی علیه ونزوئلا تشویق کردند.

تظاهرکنندگان در اعتراض به کشته شدن ۲ جوان تظاهرکننده توسط نیروهای ارتش ونزوئلا روبروی پادگان‌ها و پایگاه های نظامی در سراسر ونزوئلا تظاهرات کردند این اقدام باعث شد تا دولت برخی رهبران تظاهرکنندگان را به کودتا متهم کند.

پارلمان ونزوئلا نیز در دست مخالفان دولت اســت. پیش از این “خولیو بورخس” رئیس پارلمان ونزوئلا از اتحادیه اروپا خواســته بود تا تحریم‌های جدیدی را علیه دولت نیکلاس مادور وضع کند.

مادورو در واکنش به اعتراضات نمایندگان پارلمان خواســتار برگزاری انتخابات زودهنگام و انتخاب پارلمان جدید با اختیارات اصلاح و بازنویسی قانون اساسی شده بود. رئیس پارلمان نیز این درخواســت وی را به “کودتا” تشبیه کرده بود و از مردم خواســته بود تا علیه وی تظاهرات کنند.

سازمان کشورهای آمریکایی نیز که عضویت ونزوئلا را به حالت تعلیق در آورده بود از مادورو خواســته اســت که اســتعفا کند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تظاهرات علیه “سرکوب وحشیانه” تظاهرکنندگان در ونزوئلا / وعده رئیس جمهور برای محاکمه سخت مخالفان اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.