بهترین مارک خمیر دندان کودک

بهترین مارک خمیر دندان کودک

بهترین مارک  خمیر دندان کودکان چیست ؟  چه نکاتی را لازم است  تا  در هنگام خمیر دندان برای کودک رعایت کنیم ؟  خمیر دندان های  حاوی فلوراید از چه سنی به  کودک توصیه می شود ؟ خوردن خمیر دندان در کودکان چه خطراتی دارد ؟ و اینکه از چه سنی  باید  کودک  خمیر دندان مصرف کند ؟ یک سوال پر تکرار که اکثر والدین از دکتر هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال دارند این است که ،   نحوه  استفاده از خمیر دندان در اطفال و سن استفاده از خمیر دندان  باید به چه صورت باشد ، به همین دلیل در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم اگر شما هم پاسخ این سوالات را نمی دانید و به دنبال راهی برای پیشگیری از پوسیدگی دندان های کودکتان هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

بهترین مارک خمیر دندان کودک

بهترین مارک خمیر دندان کودک

 نحوه مصرف خمیر دندان در رده های سنی مختلف

معمولا کودکان زیر 3 سال به هیچ وجه نباید از  خمیر دندان استفاده کنند ، دلیل آن در این است که ممکن است  کودکان خمیر دندان را قورت دهند و  مواد  شیمیایی وارد بدن آن ها شود که  خطرناک می باشد .

 مصرف خمیر دندان در کودکان 3 تا 6  سال

در کودکان 3 تا 6 سال  خمیر دندان های بدون فلوراید معمولا  توصیه می شود ،   و از سن 6 سال به بالا این امکان وجود دارد  تا از خمیر دندان هایی که  برای بزرگسال  استفاده می شود،  کودکان هم به همان نحو استفاده کنند  .

در صورتی که کودکان را از همان ابتدا  به مسواک  زدن  عادت دهید  ،  تا حد بسیار چشمگیری می توانید از خرابی و پوسیدگی دندان های کودک  دلبندتان جلوگیری کنید .

دکتر جوانمرد دندانپزشک اطفال و بزرگسالان با سابقه ی درخشانی که دارند می توانند انواع بیماری دهان و دندان را در کوتاهترین زمان ممکن درمان کنند . شما می توانید برای مشاوره و تعیین وقت با شماره ی زیر تماس بگیرید :021-88699877

مناسب ترین خمیر دندان برای کودک

از آنجا که  به طور طبیعی در  آب و برخی مواد غذایی فلوراید  به صورت طبیعی وجود دارد   در نتیجه بیشتر خمیر دندان ها حاوی فلوراید هستند . استفاده از خمیر دندان های حاوی  فلوراید  بعد از  سن 6 سالگی  به صورت  2 بار در روز توصیه می شود . این امر  تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از پوسیدگی دندان ها دارد .

حتما به کودک خود یاد دهید  که  بعد از استفاده از خمیر دندان های دارای فلوراید  آن را به طور کامل از دهان خود خارج کنند .

 

خلاصه مطلب

در اخر این  مطلب می توانیم به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کنیم ، مسواک زدن نقش بسیار موثری  در  جلوگیری از پوسیدگی دندان ها دارد،  پس  سعی کنید  مسواک  زدن دندان ها را در کودک خود از همان ابتدا به صورت عادت  برای کودک خود قلمداد کنید .  همچنین  برای انتخاب خمیر دندان  کودک  خود لازم نیست به برند  آن توجه داشته باشید  تنها سعی  کنید متناسب با سن  کودک  بهترین نوع خمیر دندان را  انتخاب کنید .  دکتر  هلن جوانمرد دندانپزشک اطفال  در تهران به والدین عزیز توصیه می کنند،  ویزیت های منظم و مشورت با دندانپزشک اطفال شما را می تواند در انتخاب خمیر دندان کمک کند .  در مطب دکترهلن جوانمرد  بعد از معاینه کامل دندان ها و برطرف کردن  هر گونه پوسیدگی ، مشاررات و راهنمایی های لازم در جهت حفظ و نگهداری دندان ها به والدین ارائه می شود .

بهترین دندانپزشک اطفال 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یک =